Kiállítás a gyergyószentmiklósi jégkorong 70 éves évfordulójára

Tojásírás a múzeumban
Mutasd mind

Kiállítás a gyergyószentmiklósi jégkorong 70 éves évfordulójára

A Tarisznyás Márton Múzeum kamarakiállítását tekinthetik meg a gyergyószentmiklósi Pálya Bisztróban (Stadion u. 11.), terveink szerint legalább egy éven keresztül. Az alkalomra készült tíz pannó magyar és román nyelven, számos fotóval illusztrálva mutatja be röviden nemcsak a hoki, hanem általában véve a gyergyószentmiklósi jeges szórakozás történetét a kezdetektől napjainkig.

A megnyitóra 2019. március 14-én, csütörtökön 18.00 órakor került sor.  A jelenlévőket Csergő Tibor András múzeumigazgató, valamint Bereczky Szilárd köszöntötte, a Gyergyói Hoki Klub részéről. Felszólalt Kémenes Balázs is, aki számos érdekes, személyes információt osztott meg a közönséggel a gyergyói jégkorong történetét illetően. Ugyanakkor, a kiállításmegnyitó alkalmával a múzeum átadta a 2018-as Tarisznyás-díjat is, dr. Gáll József állatorvosnak.