Tisztelettel meghívjuk a kedves érdeklődőket, múzeumbarátokat a Teleki László ALapítvány és a Magyarság Háza által megvalósított kiállítás megnyitójára, mely a Rómer Flóris Terv keretén belül megújult, Kárpát-medencei műemlékeket mutatja be.
Az eseményre 2022. október 14-én, pénteken 18 órától kerül sor.

A kiállítást megnyitja Czimbalmos Attila restaurátor, köszöntő beszédet mond Ferencz-Mátéfi Kriszta múzeumigazgató.
A határon túli magyar műemlékek megóvására a Magyar Kormány által 2015-ben indított Rómer Flóris Terv eddigi eredményeit bemutató, teljesen új szemlélettel összeállított tárlat témáját tekintve szakmai, viszont a laikusok számára is lebilincselő és tartalmas időtöltést nyújt. Az egyedi tervezésű tablók, a kiállított eredeti tárgyak és a tárlathoz tartozó interaktív eszközök segítségével a látogatók betekinthetnek a műemlékvédelem izgalmas világába, továbbá megismerkedhetnek a támogatásban részesült helyszínek kiemelkedő értekeivel, a sajátos műemlékvédelmi folyamatokkal, régészkedhetnek, falképeket tárhatnak fel, vagy restaurálhatnak. A bemutatott gazdag anyag, a sok érdekes tárgy és foglalkoztató biztosítják, hogy minden látogató hasznos információkkal és élményekkel telve térjen haza.