A szentendrei Szabadtéri Néprajzi Múzeum 2025. március 19-én nyitotta meg a Tarisznyás Márton Múzeumban
KÉPEKBE ZÁRT HAZA - Weinstock Ernő észak-erdélyi fotográfiái 1940–1944 között című vándorkiállítását.
A kiállítás középpontjában Weinstock Ernő 1940–44 között, az úgynevezett kis magyar világ időszakában, Észak-Erdély visszacsatolásakor készített fényképei állnak, amelyekből városi képeslapokat készített és értékesített. Weinstock Ernő (1893–1985) a két világháború közötti Magyarország egyik legjelentősebb képeslap kiadója volt. Hosszú és változatos élete Nagyváradon kezdődött, de Budapesten teljesedett ki. Fiatalon kitanulta a fényképelőhívás mesterségét, ezért is lehetett az első világháborúban az akkor kibontakozó légierő fényképésze. Utána Budapesten fényképészeti eszközök és anyagok kereskedésével foglalkozott, majd felépítette a Weinstock képeslapkiadó vállalatot. A jószemű és ügyes fényképész hamar a képeslapkiadás egyik legjobbja lett. A több mint 10 ezer üvegnegatív több száz Kárpát-medencei település épített örökségének vizuális emléke. Egyedülálló hagyatékát a Magyar Nemzeti Bank Értéktár programja segítségével a Szabadtéri Néprajzi Múzeum Közalapítványa vásárolta meg, és a Szabadtéri Néprajzi Múzeum őrzi.
A szentendrei Szabadtéri Néprajzi Múzeum tárlatán Weinstock Ernő eredeti fényképei, illetve postatiszta képeslapjai mellett a fotográfus tárgyi eszközei és korabeli erdélyi emléktárgyak jelennek meg.
A kiállítást dr. Cseri Miklós főigazgató (Szabadtéri Néprajzi Múzeum) nyitotta meg. Beszédet mondott Beke Mihály András első beosztott konzul (Magyarország Főkonzulátusa, Csíkszereda), Nagy Zoltán polgármester (Gyergyószentmiklós Megyei Jogú Város). Közreműködött Gál Abigél népdalénekes. A kiállítás kurátorai: dr. Sári Zsolt és Szegedy-Kloska Tamás.